Politika

Nuk janë në komisione, PD mblidhet për të vendosur qëndrimin ndaj Kuvendit


               Publikuar në : 11:38 - 10/09/18 |
mapo.al

Opozita nuk është sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku në rend të ditës është përfshirë edhe një seancë dëgjimore me kandidatët për anëtarë të Komisionit të Pavarur për koordinimin, monitorimin dhe ndjekjen e zbatimit të ligjit “Për organet e qeverisjes së sistemit të  drejtësisë”.


Të njëjtin bojkot opozita ka ndjekur edhe në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë ku në rend të ditës është parashikuar dekreti i Presidentit të Republikës, Ilir Meta,  “Për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar”” .

Se cili do të jetë qëndrimi i saj i mëtejshëm në raport me

Kuvendin kjo do të vendoset sot në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-se që sapo është mbledhur.

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas