Kryesore

Nuk i del inati me Top-Channel, Braçe: Kush bën byrek me presh…


               Publikuar në : 11:33 - 01/05/18 |
mapo.al

Deputeti i PS-së, Erion Brace thekson se nuk ka asnjë arsye të rritet çmimi i bukës, sa kohë që çmimi i energjisë elektrike për furrat e bukës nuk ka ndryshuar dhe nuk ndryshon.


“NUK KA ARSYE TE RRITET CMIMI I BUKES! Fare! Të paktën jo për shkak të cmimit të energjisë elektrike! CMIMI I ENERGJISE ELEKTRIKE PER FURRAT E BUKES, NUK KA NDRYSHUAR E NUK NDRYSHON! Kemi vendosur politikisht dhe ai vendim qendron ne fuqi! Kush po fshihet pas biznesit te bukepjekjes, per te bere biznes tjeter, pa asnje diskutim qe do paguaj si cdo biznes tjeter, jo si furre buke!…

Pyetja me te cilen Top Channel po kerkon te krijoje nje furtune ne gote, eshte teresisht abuzive dhe per kete arsye e turpshme.
Nese ti ju thua bukepjekesve, “po u rrit cmimi i energjise, a do e rritet cmimi i bukes”, pa asnje diskutim qe ata “po” do pergjigjen. Por, cmimi i energjise elektrike per bukepjekesit nuk ndryshon! Ka vendim per kete.

Kjo do te thote se, nuk ka asnje arsye qe bukepjekesit te rrisin cmimin e bukes!
Kush tjeter qe vec bukepjekesit ben edhe biskota, pasta, byrek me gjize apo me presh, do paguaj cmimin e energjise qe eshte i njejte per te gjithe.
Nese nuk do, atehere te ndaje biznesin e bukepjekjes nga ai i byrekut me gjize apo presh. Shantazh me buken-cmimin e saj per te bere biznes tjeter falas, nuk mund te bej dot kush…”, shkruan ai.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas