KMR

Nuk do t’a besoni sa i thjeshtë është ky marifet për të mbajtur pastër furçat e make-upit


               Publikuar në : 17:03 - 17/05/18 |
mapo.al

Të mirëmbash furçat e make-upit duhet të jetë një zakon në rutinën tuaj të bukurisë.


Por ndonjeherë është një punë e mërzitshme që shpesh harrojmë – ose shmangim.Për ato femra që janë vazhdimisht të zëna, ja një zgjidhje e habitshme por efikase.

-Vendosini të gjitha furçat që keni në një këllëf jastëku, futini në lavatriçe bashkë me rrobat e tjera ose peshqire, hapi i fundit ju ngelet veç të gradoni lavatriçen dhe te prisni rezultatin.

Një këshillë tjetër për ti mbajtur të pastërta, spërkatini me vajin e pemës të tretur në ujë; ose mund t’i pastroni me një leckë të lyer me vaj ulliri, më pas t’i zhysni në uthull e së fundmi t’i lani me shampoo e ujë të ngrohtë./P.V./Mapo.al/

<
>
32699030_1742624199158368_5168381361299390464_n 32936074_1742624152491706_1542212160585728000_n

 

 

 


Etiketa: , , ,

Pas