KMR

Nju Jorku ‘pushtohet’ nga bletët… edhe i famshmi ‘Times Square’


               Publikuar në : 12:28 - 29/08/18 |
mapo.al

Mijëra bletë “pushtuan” pjesë të “Times Square” të martën pasdite, duke krijuar panik te turistët dhe kalimtarët.


Bletët u vendosën më pas në kioskën e një shitësi në “43 Street and Broadway”.

Masa e insekteve ishte aq e dendur sa ulte nga pesha pjesë të çadrës së shitësit që shërbente “hot dog”.

Incidenti zgjati rreth një orë, para se ekipi i posaçëm i Departamentit të Policisë së Nju Jorkut t’i merrte bletët dhe t’i dërgonte diku tjetër.

<
>
download-1-16 download-2-16 download-3-16 download-4-16 download-5-16 download-6-16 download-7-16 download-8-16 download-64


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas