Kryesore, Teknologji

Njihuni me avionin superluksoz ‘Airlander 10’, mundëson superpamje nga lartësia

Disa foto të reja të publikuara në DailyMail tregojnë brendësinë e një prej avionëve më të mëdhenj në botë që pritet të ndërtohet.


Hybrid Air Vehicles HAV dhe Design Q zbuluan pamjet e para të “Airlander 10” që është totalisht luksoz për një udhëtim fantastik të pasagjerëve.

Aeroplani që kushtoi 25 milionë dollarë në 2012, do t’i nënshtrohet një restaurimi tërësor duke e kthyer në një mrekulli të qiellit.

Kabina 150 metra e gjatë është projektuar për të future 18 pasagjerë. E veçanta e këtij avioni është se në një pjesë të tij do të jetë transparent, nga ku mund të shihet gjithçka.

<
>
auto_ar11532010789 auto_ar21532010789 auto_ar31532010788 auto_ar41532010787 auto_ar51532010786 auto_ar61532010785 auto_ar71532010784 19484648_303 1059224041 lockheed-venture-lifts-off-with-loi-for-12-hybrid-airships-7598-tpYNeRvdxQicl6TYuqlI2RrFW maxresdefault
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas