KMR

Njëri pilot shpëton, tjetri jo… pas rrëzimit të ‘vrasësit’ rus të tankeve


               Publikuar në : 17:50 - 06/08/18 |
mapo.al

Një helikopter rus tank-shkatërrues “MI-28” është rrëzuar në afërsi të Moskës gjatë një stërvitjeje ushtarake, por njëri prej dy pilotëve ka mundur që të dalë me këmbët e tij nga mjeti që është përplasur në tokë.


Helikopteri, një prototip luftarak i fjalës së fundit u rrëzua dhe shpërtheu në flakë, pas një problemi në ajër që pati në motor.

Pas përplasjes së dhumshme në tokë, hëlikopteri u copëtua dhe u përfshi nga zjarri, por njëri prej dy pilotëve arriti të dalë nga kabina, siç shikohet edhe në video, ndërkohë që kolegu i tij nuk ja doli t’i mbijetojë përplasjes.

<
>
2a2a18bbf666552ed163d7ed2d1bb874 1064066 1083342-crash-1460451807 1855712 2098815137 BV goodwp.com_32113 maxresdefault (1) maxresdefault mi28n russia-660204 russian_military_helicopter_burns


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas