KMR

Njëri pilot shpëton, tjetri jo… pas rrëzimit të ‘vrasësit’ rus të tankeve

Një helikopter rus tank-shkatërrues “MI-28” është rrëzuar në afërsi të Moskës gjatë një stërvitjeje ushtarake, por njëri prej dy pilotëve ka mundur që të dalë me këmbët e tij nga mjeti që është përplasur në tokë.

Helikopteri, një prototip luftarak i fjalës së fundit u rrëzua dhe shpërtheu në flakë, pas një problemi në ajër që pati në motor.Pas përplasjes së dhumshme në tokë, hëlikopteri u copëtua dhe u përfshi nga zjarri, por njëri prej dy pilotëve arriti të dalë nga kabina, siç shikohet edhe në video, ndërkohë që kolegu i tij nuk ja doli t’i mbijetojë përplasjes.

<
>
2a2a18bbf666552ed163d7ed2d1bb874 1064066 1083342-crash-1460451807 1855712 2098815137 BV goodwp.com_32113 maxresdefault (1) maxresdefault mi28n russia-660204 russian_military_helicopter_burns
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas