KMR

Njerëzit kthehen në ‘zombie’: Shihni pasojat e marijuanës sintetike


               Publikuar në : 13:16 - 21/05/18 |
mapo.al

Ata dukeshin më shumë si zombie sesa si njerëz, teksa përplaseshin me objektet dhe shtriheshin në trotuar.


Të paktën 25 persona u shoqëruan në spital në Nju Jork pasi kishin marrë overdozë të asaj që njihet si marijuana sintetike.

Policia mori disa telefonata dhe kur mbërriti në vendngjarje, skenat ngjanin si një film apokaliptik.

Kjo drogë, e njohur edhe si K2, bën që përdoruesit të kenë paranojë, halucinacione dhe të vjella.

Në vitin 2016, 33 persona dolën në rrugë si ‘zombie’ pikërisht në këtë zonë, pasi kishin marrë overdozë K2.

Policia thotë se ata nuk rrezikojnë jetën, por pamjet ishin vërtet të frikshme.

Burimet thonë se është arrestuar një person në lidhje me shpërndarjen e kësaj droge.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas