Auto

Një qytet në Shqipëri nis prodhimin e timonit dhe të frenave të dorës për Benz, Ford dhe Fiat


               Publikuar në : 19:05 - 05/05/18 |
mapo.al

Kompanitë e prodhimit të makinave Mercedez-Benz, Ford dhe FIAT tashmë prodhojnë pjesë interiore të tyre në një fabrikë në Librazhd. Ndoshta nuk do ta besoni, por është e vërtetë që pjesë me veshje lëkure si timoni, leva e marsheve apo leva e frenave të dorës të një makine Mercedez Benz, Ford apo FIAT që mund të blini pas disa kohësh, është prodhuar në Shqipëri, në një fabrikë të vogël në Librazhd.


Gjithashtu kompani të prodhimit të barkave detare si Castoldi apo kompani të prodhimit të traktorëve bujqësorë tashmë prodhojnë timonët e drejtimit të tyre në Librazhd.Deputeti Balla ka publikuar foto nga fabrika e ndërtuar në Librazhd.

<
>
31531434_1713847438660850_4790230458916929536_n 31542852_1713845768661017_7031417245205004288_n 31936738_1713845781994349_996360798387306496_n 31936741_1713845685327692_5406099477486370816_n 31946028_1713845865327674_8735228675584163840_n 31946089_1713845915327669_411335550583177216_n 31947670_1713845715327689_5451125548090654720_n 31949378_1713845855327675_865030692864524288_n


Etiketa: , , ,

Pas