Auto

Një marangoz mund të bëjë një makinë të tillë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:40 - 15/12/14 |
mapo.al

Vetëm një marangoz mund të bëjë një makinë të tillë.


Ai është 48- vjeçari nga Kina, Liu Fulong.


Fulong shpenzoi tre muaj për të ndërtuar një makinë të tillë elektrike prej druri.


Edhe pse nuk ka bërë ndonjë kurs për dizajn dhe ka braktisur shkollën pasi bëri filloren, ai sërish ka aftësitë për të ndërtuar një makinë që arrin deri në 35 kilometra në orë kur është e karikuar plotësisht.


Makina ka pasqyrat e krahëve, një bori, sinjalet dhe natyrisht ndriçim përpara.

1 2 3 4 5CLOSE
CLOSE
Pas