Teknologji

Një hap para të gjithëve, Instagram sjell “video chat”


               Publikuar në : 18:39 - 29/06/18 |
mapo.al

Instagram ka mahnitur të gjithë përdoruesit me opsionin “videochat”.


Instagram “video chat” tani është lansuar së bashku me ridizajnimin e veçorisë Explore dhe filtrave AR.

Kur e ka prezantuar veçorinë “video chat”, Instagrami zbuloi se më shumë se 100 milionë përdorues shikojnë ose shpërndajnë sesionet “live” çdo ditë.

Gjithashtu, pranoi se përdoruesit e saj kanë kërkuar të provojnë videot në kohë reale në një grup më të vogël.

Kjo është arsyeja pse po sjell veçorinë “video chat” në Instagram.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas