Kryesore

Nisin punimet komisionet parlamentare, mungon opozita


               Publikuar në : 10:25 - 04/09/18 |
mapo.al

Ka nisur punën ditën e some Komisioni i Ekonomisë ku i pranishëm është ministri Arben Ahmetaj. Ajo që bie në sy është mungesa e opozitës.


Opozita nga Shkodra paralajmëroi dje se do të bojkotonte komisionet Parlamentare dhe do të kishte një marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin për shkak të gjendjes së rëndë me kriminalitetin në vend. Brenda 10 ditësh pritet të shpallet dhe platforma opozitare.

Ndërkohë në Komisionin e Ekonomisë po flet ministri Arben Ahmetaj, i cili thotë se viti 2018 ka shënuar përshpejtimin e rritjes ekonomike.

Ndërkohë Ahmetaj veçoi sektorin e turizmit ka sipas tij arriti shifra rekord, ndërsa papunësia shënoi rënie.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas