Rusi 2018, Sport

Nis takimi në Rostov, Islanda vetëm për fitore kundër Kroacisë

Po luhet ndeshja e Botërorit mes Islandës dhe Kroacisë e vlefshme për Grupin D.


Islanda 0-0 Kroacia

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur takimi

Islanda dhe Kroacia do të luajnë kundër njëra-tjetrës takimin e fundit në Grupin D të Botërorit.

‘Vikingët’ do të kërkojnë të fitojnë me patjetër këtë takim për të shpresuar më pas te kualifikimi në varësi edhe të rezultatit në ndeshjen tjetër të këtij grupi.

Nga na tjetër ballkanasit të cilët kanë siguruar kualifikimin do të luajnë pothuajse me formacionin rezervë në këtë takim.

Formacionet zyrtare

Capture

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas