Sport

Nis takimi në Rostov, Islanda vetëm për fitore kundër Kroacisë


               Publikuar në : 20:15 - 26/06/18 |
mapo.al

Po luhet ndeshja e Botërorit mes Islandës dhe Kroacisë e vlefshme për Grupin D.


Islanda 0-0 Kroacia

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur takimi

Islanda dhe Kroacia do të luajnë kundër njëra-tjetrës takimin e fundit në Grupin D të Botërorit.

‘Vikingët’ do të kërkojnë të fitojnë me patjetër këtë takim për të shpresuar më pas te kualifikimi në varësi edhe të rezultatit në ndeshjen tjetër të këtij grupi.

Nga na tjetër ballkanasit të cilët kanë siguruar kualifikimin do të luajnë pothuajse me formacionin rezervë në këtë takim.

Formacionet zyrtare

Capture


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas