Sport

Nis sfida në ‘Cosmos Arena’, Meksika kërkon të bëjë surprizën kundër Brazilit


               Publikuar në : 16:09 - 02/07/18 |
mapo.al

Po luhet në “Cosmos Arena” ndeshja e 1/8 të Botërorit mes Brazilit dhe Meksikës.


Brazil 0-0 Meksikë

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur takimi

Në orën 16:00 në stadiumin “Cosmos Arena” Brazili do të sfidojë Meksikën për një biletë në çerekfinale të Botërorit.

5 herë kampionët e botës të cilët në Rusi kanë pretendime të mëdha do të kenë përballë një kundërshtar që deri më tani ka treguar shumë karakter.

Edhe në konferencat para ndeshjes meksikanët kanë premtuar se do t’ia bëjnë shumë të vështirë ‘seleçaos’.

Brazili ndërkohë për këtë ndeshje ka të padisponueshëm Daulgas Costa-n, ndërsa Marcelo do ta nis nga stoli si pasojë e dëmtimit kundër Serbisë.

Formacionet zyrtare

Capture

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas