Politika

Nis sesioni i ri, Ruçi: Grupet politike ta ndajnë luftën për pushtet me luftën për Shqipërinë në BE


               Publikuar në : 17:25 - 03/09/18 |
mapo.al

Ka nisur punimet sesioni i ri parlamentar. Në fjalën hapëse kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi bëri një bilanc të sesionit të shkuar, por prezantoi edhe objektivat e sesionit të ri parlamentar.


Sot hapim sesionin e ri parlamentar. Dua të ndaj me ju disa kënvështrime të miat mbi arritjet e sesionit që lamë pas dhe detyrat e kuvendit për sesionin e ri që po hapim sot. Ky sesioni bashkë me atë pasartdhës do të ketë një mision, kurrorëzimin për çeljen e negociatave në qershor 2019. Të gjitha kontributetet tona tja kushtojnë Shqipërisë Europiane.

Ftoj të gjitha grupet politike që të ndajnë luftën për pushtet në luftën për Shqipërinë në BE.

Reforma në drejtësi po pastron sistemin, ku pastrim i përgjigjet etjes së shqiptarëve për drjetësi.

Arritjet e reformës në drejtësi janë arritjet e sesionit të kaluar. Shtylla kryesore do të jetë vettingu dhe lufta kundër krimit të organizuar”, deklaroi Ruçi.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas