Aktualitet

Nis montimi i obeliskut tek Zogu i Zi, ja si do të duket zona
               Publikuar në : 20:56 - 20/09/18 |
mapo.al

Në rrethrrotullimin e njohur si “Zogu i Zi” në kryeqytet ka nisur instalimi i një obelisku, i bërë i ditur më parë në fillim të muajit Gusht, kur nisi prishja e shatërvanit që gjendej atje.


Së bashku me instalacionin projekti parashikon dhe vendosjen e një hapësirë të gjelbëruar përreth.

Zona, e cila është një nga pikat me trafikun më të madh të automjeteve në kryeqytet do të shndërrohet në një “oaz”, e rrethuar nga uji, duke krijuar kështu një pamje tjetër për udhëtarët që vijnë nga autostrada Tiranë-Durrës, apo për turistët që vizitojnë Tiranën.

<
>
WhatsApp-Image-2018-09-20-at-7.53.34-PM-576x1024 WhatsApp-Image-2018-09-20-at-7.54.32-PM-768x1024 zogu-765x383 (1) obel-768x455


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas