Kryesore

Nikolla: Studentët kanë gjithmonë të drejtë


               Publikuar në : 22:15 - 06/12/18 |
mapo.al

E ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin në Top Channel, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla u dha të drejtë studentëve në protestën e tyre.


“Kanë të drejtë studentët, kanë gjithmonë të drejtë dhe meritojnë që të degjohen”, u shpreh ministrja.

“Që të jem e drejtpërdrejtë si dhe e sinqertë. Ka qenë një shqetësim në aspektin personal. Nga ana tjetër është një moment shumë i mirë në kuptimin e plotë të fjalës që arritëm në një moment që studentët të reflektojnë nëpërmjet një komunikimi serioz dhe është një moment i ri për të modernizuar institucionet e Arsimit të Lartë. Zëri i studentëve duhet të dëgjohet.

Kam dëgjuar kërkesat e tyre që kanë evoluar. Ditën e parë kishin dy dhe ditën e dytë u bënë katër. Unë kam kërkuar të takohem me ta edhe në zyrën time ose në auditore. Gjenerata më e vyer që ky vend ka nuk meriton të bënim një komunikim në rrugë dhe nuk u pa e arsyeshme. Ata kërkuan që të dilja në shesh që të komunikonim. Kanë të drejtë studentët, kanë gjithmonë të drejtë dhe meritojnë që të dëgjohen.”, u shpreh ministrja Nikolla.

Top Channel


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas