Kryesore

Ngre tonet Edi Rama: Rruga e Kombit po bie. Telenovelat me prindër, me burra e me gra…


               Publikuar në : 22:20 - 05/04/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka ngritur tonet përballë gazetarit Blendi Fevziu pasi ky i fundit i ka nxjerrë dëshmitë e qytetarëve kuksianë që janë ndarë me tra nga familjarët dhe për të dërguar fëmijët në spital në Kukes duhet të paguajnë 10 euro.


“Rruga e Kombit po bie, është i kërcënuar nga një rrënim i pakthyeshëm, ka ngjarje të herëpashershme ku ka rrëshqitje toke dhe u përpi një biznes i mirë aty, mund të kishim të vdekur edhe dhjetra persona në rast se ajo shembje do kishte ndodhur ne prani te njerezve.

Në rrugën e Kombit bien gurë nga lart, ka 37 pika që mund të ketë rrëshqitje dheu,

vetëm dëmin për haopjen e parakohshme e ka pasur 150 milion euro. Vetëm Rruga e Kombit merr 42 milionë cdo vit nga Qeveria.

Jam kryeministri i vendit, njeriu më i painteresuar të vë taksa e tarifa se në fund krijon pakënaqëësi.

Zgjidhja ose unë mbyll sytë dhe sa kohë ti hyj këtij telashi rri shoh rehatin tim

në karrige dhe e lë këtë punë që pas disa vitesh vrafshnin veten ku sic e lanë ata qe kishim para me vrafshin veten, të gjtha të tjerat janë teori por pyetja është e thjeshtë” duam ta shpëtojmë apo tja lëmë faturën këtyre të shkretëve 7-8 vjet më vonë shumë më të kripur?

Do shikoni ju kur rruga e Kombit të cahet e do duhet të biem vërtet nga shtigjet e dhive për të ardhur në Tiranë. Telenovelat emocionale me prinder, me burra e me gra…

Zgjidhja eshte nje pagese ndryshe nga te tjeret!”, tha Rama.CLOSE
CLOSE
Pas