Kryesore

Ngjela: Kush po i drejton nën “rrogoz” negociatat me Greqinë për detin
               Publikuar në : 21:35 - 17/09/18 |
mapo.al

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se marrëveshjen për detin me Greqinë e rrëzuan amerikanët nëpërmjet Gjykatës Kushtetuese, ndërsa shtoi se janë po ata që janë përfshirë edhe në marrëveshjen e re.


Ngjela: Duhet të gjejmë kushtin, ose shkaku ka qenë prishja e marrëveshjes, pas ndërtimi. E prishi Gjykata Kushtetuese sepse dha territore shqiptare. Kush i dha? Saliu! Ka korrupsion? Ka! Zara ka sa të duash. Gjykata Kushtetuese si doli kundër Saliu? Ishte Uashingtoni në mes. Ai i mori dhe i çoi atje. Padinë e kam bërë unë. Sepse Greqia dilte në Otranto. Atje dalim vetëm ne dhe Italia. Këtë marrëveshje po e drejtojnë ata. Pse po e drejton Bushati? Jo! Ky është një interes amerikan.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas