Kryesore

Ngjarja e rëndë: Pakistanezi përdhunon minorenin shqiptar


               Publikuar në : 09:44 - 05/09/18 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një minoren shqiptar është përdhunuar nga 31-vjeçar pakistanez, raporton BalkanWeb.


Sipas mediave greke, nëna e djalit 14 vjeç ia besoi djalin 31-vjeçarit me origjinë nga Pakistani në punë.

Ngjarja ka ndodhur në Sofiko Korinthias, ndërsa familja shqiptare ishte rezidente në Megara. Nëna e 14-vjeçarit i kishte kërkuar pakistanezit që punonte në një kompani me të huaj që të merrte dhe djalin e saj për punë sezonale.

Të premten djali që kishte qëndruar me pakistanezin, telefonoi të ëmën duke i treguar ngjarjen.
Menjëherë nëna e minorenit shkoi në Korint dhe denoncoi ngjarje në polici.

Si pjesë e hetimeve paraprake, fëmija ekzaminuar nga një mjek ligjor, i cili arriti në përfundimin se ka ndodhur përdhunimi dhe i huaji është arrestuar. Policia greke po vazhdon hetimet dhe po verifikon të kaluarën e pakistanezit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas