Aktualitet, Kryesore

“Nga një punonjëse e thjeshtë, u bëra team lider me 420 mijë lekë”

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama ka treguar këtë mëngjes, historinë e Suada Cekës, e cila prej dy vjetësh ka qenë e papunë.

Pas adresimit në Zyrën  e Punës, ajo është punësuar në një kompani. Rama tregon se si Suada nga një punonjëse e thjeshtë, është ngritur në detyrë duke u bërë një “team lider”.MIRËMËNGJES 😃

dhe me Suadën, që tregon se si nisja e punës me një rrogë të ulët është baza e rritjes profesionale dhe e ngjitjes së shkallëve të pagesës, për këdo që ka ambicie për më shumë e vullnet të fortë për punë, ju uroj një ditë të mbarë 🌹.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas