Sport

Nga Hazard te Kejn, ja futbollistët më të keqtrajtuar të kampionatit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:39 - 21/11/18 |
mapo.al

Statistika surprizë në Premier Ligë për numrin e faulleve të pësuar. Pavarësisht nisjes së ngadaltë të sezonit, mesfushori i Arsenalit, Lukas Torreira, është shndërruar në viktimën e pestë të kundërshtarëve në 12 javët e para të Premier Ligës (28 faulle kundër).Uruguaiani, i cili u transferua për shifrën e 22 milionë paundëve në “Emirates” këtë verë, ka arritur të krijojë një dyshe solide bashkë me Granit Xhakën në mesfushën e Emerisë.eden-hazard-chelsea-2018-2019


Por, për shkak të stilit të tij të lojës, 22-vjeçari është bërë viktimë e goditjeve të kundërshtarit, edhe pse ka startuar vetëm 7 nga 12 ndeshjet e “topçinjve” këtë sezon në Premier Ligë, ndërsa ka hyrë nga stoli në 5 të tjerat.


Kejn

Futbollisti më i keqtrajtuar është Vilfrid Zaha (Kristal Palas, 32 faulle kundër) dhe pas tij renditet Eden Hazard (Çelsi, me 31 faulle).

Faulle


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas