Kryesore

Nga eurot false, te qeset me miell, çfarë nuk u pa sot në protestën e të rinjve opozitarë
               Publikuar në : 18:41 - 04/06/18 |
mapo.al

Të rinjtë demokratë dhe të LRI po protestojnë para Ministrisë së Brendshme duke kërkuar largimin e Fatmir Xhafës nga posti. Kjo është protesta e dytë e të rinjve të dy partive opozitare brenda javës, ndërsa vjen pas asaj të 26 majit në bulevard.


Ashtu sikur ndodhi edhe javën e parë, në protestë nuk munguan simbolika  si “lekët e drogës” apo “qeset me kokainë”, ndërsa të rinjtë opozitarë ironizuan me një ‘ekspozitë’ me faqet e para të disa mediave ndërkombëtare që flasin për Shqipërinë dhe drogën.

“Integrimi i vendit mbahet peng nga Rama dhe Xhafaj. Ministri i Brendshëm duhet që të largohet. Kukësinat janë në burg, ndërsa Tahiri është i lirë. Protesta do të vijojë këtu, por edhe javës tjetër në Kukës kundër tarifës së rrugës”, deklaroi Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi.

<
>
34447606_323546294844999_4831622574871937024_n 34340908_323546234845005_886957329839292416_n 34346962_323546508178311_7787453492142014464_n 34493157_323546198178342_7346267858722095104_n 34582838_323546281511667_6847281616289529856_n 34596462_323546264845002_6801085888651591680_n 34598146_323546241511671_3141947921973379072_n


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Te rinjt nuk duhet te jen kaq pa shtylle kyrrizore ku i genjejn me nje megafon edhe fluturojn me presh i thon ksaj turp i madh.

    Përgjigju &amp;darr;
Pas