Dikur

‘Linja detare nga Durrësi e Vlora drejt SHBA-ve e Kanadasë’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:49 - 02/12/18 |
mapo.al

“Le Figaro” ka botuar, të mërkurën e 2 dhjetorit 1913, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me krijimin e një linje të re detare të rëndësishme për Shqipërinë nga kompania austro-amerikane e Triestes, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:


Një linjë e re Austri – Shqipëri.


Vjenë, 1 dhjetor

Kompania austro-amerikane e Triestes ka vendosur që të gjitha anijet që janë në shërbim në tre linjat e Nju Jorkut, Kanadasë dhe Amerikës së Jugut tani do të zbarkojnë, vajtje-ardhje, në njërin nga dy portet shqiptare, të Durrësit apo të Vlorës.Ky shërbim i ri dhe i shpejtë midis Triestes dhe Shqipërisë do të dyfishojë shërbimin javor të krijuar tashmë muajin e kaluar nga kompania e Lloyd-it austriak. – Z. RAY./Darsiani.com/

Lexo edhe :  Deputet në Durrës, Rama: Me mandat pa mandat nga Vlora s'ndahem as sot, as mot


Image

 

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas