Kryesore

Neymar e pranon: Ka raste që e teproj, ja pse ndodh…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:50 - 30/07/18 |
mapo.al

Neymar kaloi disa ditë të vështira pas eliminimit të Brazilit në çerekfinalet e Kupës së Botës kundër Belgjikës, por duket se e ka kaluar periudhën e keqe.


Në një video ai tregon ndjenjat e tij pas dështimit në Rusi dhe pranon se ndonjëherë e tepron, raporton TCH.
“Shenjat e takave në pulpë, gjunjët në shtyllën kurrizore, shkeljet në këmbë… Ju mund të mendoni se unë e teproj. E vërtetë që nganjëherë e ekzagjeroj, por është e vërtetë që unë vuaj në fushë”, thotë sulmuesi i PSG në një video që ai ka publikuar në mediat sociale.

Neymar thotë se shumë nga sjelljet e tij vijnë nga “fëmija që ka brenda” dhe fakti që duhet të pranojë kritikat.


“Ka ende një fëmijë brenda meje. Ndonjëherë, ai i pëlqen njerëzve. Ndonjëherë zemëron tërë botën. Lufta ime është që ta mbaj atë fëmijë të gjallë. Por brenda meje dhe jo brenda fushës”, rrëfen braziliani.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas