Sport

Neymar apo Cristiano Ronaldo, shikoni festën e çuditshme të brazilianit

Neymar është parë pothuajse nga të gjithë si “ylli” i futbollit i cili do të zëvendësojë denjësisht Messi-n dhe Ronaldo-n kur këta të fundit të mos kenë shkëlqimin që kanë aktualisht.


Si rrjedhojë e trysninë braziliani i ka dhënë shenjat se kërkon të mos jetë më në hijen e tyre dhe ndaj zgjodhi të largohej nga Barcelona drejt Paris SG.

Ndërkohë së fundmi ka ndodhur diçka që deri diku mund të duket e çuditshme. Neymar, i cili është i grumbulluar me kombëtaren e Brazilit për dy ndeshjet miqësore, ka festuar njëjtë si Ronaldo pas një realizimi mbresëlënës në hyrje të zonës.

Kur dihet se ‘lufta’ është e ashpër për sa më shumë famë, duket se kjo nuk është zgjedhja e duhur për 26-vjeçarin.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas