Aktualitet

Nesër ditë me diell dhe temperatura të larta, nga e hëna nisin shirat

               Publikuar në : 18:23 - 21/07/18 |
mapo.al

Deti dhe pishinat, do të jenë e vetmja mundësi për t’i shpëtuar temperaturave përvëluese të kësaj fundjave.


Vala e të nxehtit afrikan që ka përfshirë Shqipërinë, ka bërë që termometri këtë të shtunë të arrijë vlerën e 36 gradëve.

Shkodra, Tirana, Elbasani, Fieri, Berati dhe Gjirokastra janë qytetet që kanë përjetuar temperaturat më të larta.

Por parashikimet flasin që temperaturat të tejkalojnë vlerën e 38 gradëve përgjatë të dielës, duke e bërë dhe ditën më të nxehtë të kësaj vere deri tani.

Krejt ndryshe do të nisë java. Temperaturat pritet të pësojnë rënie të menjëhershme me 8 gradë, si dhe i gjithë vendi të përfshihet nga reshjet e shiut, sipas Klan.

Kjo situatë do të zgjasë vetëm pak ditë, për të rikthyer të nxehtin përvëlues në 26 Korrik.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas