Shëndeti

Nëse doni gjumë të qetë, hani këto ushqime               Publikuar në : 13:51 - 23/07/18 |
mapo.al

Vitaminat, mineralet dhe lëndët ushqyese të frutave e ushqimeve të ndryshme jo vetëm plotësojnë nevojat ditore të organizmit për to, por nxisin reagime të ndryshme në trup.


Për shembull nëse do të hani pak para se të flini ushqimet e mëposhtme, qepallat e syve do t’ju rëndojnë dhe do t’ju zërë gjumi pa e kuptuar!

Por nëse do të hani ‘ushqimet’ e ndaluara ju do të ndiheni të rënduar dhe do e keni të pamundur të flini!

Megjithatë lista e mëposhtme përfshin të gjitha ushqimet që mund t’i hani pas orës 20:00.

Fiqtë

Shalqiu

Fëstëkët

Pjepri

Kumbulla të thata

Tërshëra

Bajamet

Qershitë

Mishi i gjelit të detiti

Bananet.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas