Politika

Negociatat, Shehu takon Juncker: Hezitimet për Shqipërinë janë reale dhe të forta
               Publikuar në : 11:32 - 26/06/18 |
mapo.al

Pas një takimi me Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, deputeti demokrat, Tritan Shehu shprehet se hezitimet e disa vendeve për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë janë të forta dhe reale.


“Sot në Strasburg, Këshilli i Europës.

Nje takim e bisede me Presidentin e Komisionit Europian, Z.Juncker. Pa dyshim te gjitha perpjekjet tona jane koncentruar ne nje pike, ne arritjen e hapjes se Negociatave per antaresimin e vendit tone ne BE. Hezitimet e disa vendeve jane reale e te forta, te lidhura keto me problemet serioze qe ka Shqiperia.

Megjithate duhet bere e pamundura per zgjidhjen me te mire te mundeshme, deri castin e fundit”, shkruan Tritan Shehu në Facebook.

 

 


Etiketa: ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas