Politika

Negociatat për Shqipërinë shtyhen për në 2019-ën, vjen reagimi i parë i ministrit Bushati

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka reaguar pas vendimit të ministrave të Jashtëm të BE në samitin e Luksemburgut pasditen e sotme, të cilët vendosën shtyrjen e hapjes së negociatave pë Shqipërinë në qershor 2019.


Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ministri Bushati u shpreh falenderime vendeve të Bashkimit Europian për mbështetjen.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas