Sport

Në Torino janë të entuziazmuar, mezi po presin “Ronaldo Day”


               Publikuar në : 16:27 - 15/07/18 |
mapo.al

Të gjithë në Torino janë të emocionuar dhe mezi po e presin ditën e hënë. Kjo ditë do të shënojë zbritjen e “goditjes së shekullit” në tokën italiane si një lojtar i ekip të Juventusit.


“Dita e Ronaldos” ka marrë emrin kjo ditë nga tifozët bardhezi të cilët mezi po presin ta takojnë.

Ditët në vijim do të jenë të zakonshme nuk do të ketë një prezantim ekstra për lojtarin portugez sepse sipas drejtuesve i pari vjen klubi dhe jo lojtari.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas