Kronika

Në Maliq, nusja rreh vjehrrën dhe vjehrri nusen
               Publikuar në : 22:43 - 18/09/18 |
mapo.al

Dy ngjarje të ndryshme, “dhunë në familje”, janë regjistruar në Maliq.


Sipas burimeve të Policisë Vendore, mësohet se në një rast, ka qenë nusja që ka dhunuar vjehrrën e saj, ndërsa në rastinjtetër, vjehrri ka dhunuar nusen e djalit.

Të njëjta burime, saktësuan se për të dy rastet, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për

Komisariati i Policisë Maliq

  • Më datë 17. 09. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasen G. L., vjeçe 69, banuese në fshatin Orman, pasi nusja e djalit, L. L., vjeçe 38, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.
  • Më datë 17. 09. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen E. K., vjeçe 21, banuese në Maliq, pasi vjehrri, shtetasi A. K., vjeç 51, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas