Kryesore

Ndryshon ligji/ Ish-të përndjekurit, katër kategoritë e reja që përfitojnë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:07 - 28/01/12 |
mapo.al


Qeveria shtyn afatin e aplikimit për ish-të përndjekurit deri në prill të këtij viti dhe shton kategoritë që përfitojnë dëmshpërblim. Drafti përfshin “veprat terroriste” në listën e krimeve politike, u jep mundësi të internuarve deri në vitin 1954 në kampe të rrethuara dhe njeh si përfitues fëmijët e dhënë për birësim nga të dënuarit politikë

CLOSE
CLOSE
Pas