Kryesore

Ndryshim i madh në futboll, e kërkon UEFA
               Publikuar në : 14:06 - 05/09/18 |
mapo.al

Goli në transfertë në kupa nuk do të ketë më atë vlerën shtesë që i jepte kualifikimin atij ekipi që kishte shënuar më shumë gola në transfertë nëse rezultati i të dyja ndeshjeve do të ishte i barabartë.


Ky është diskutimi që është bërë në Nion mes disa trajnerëve elitë të Europës, në takimin e përvitshëm të forumit “Uefa Elite Club Coaches”.

“Trajnerët mendojnë se të shënosh nuk është më aq e vështirë sa në të kaluarën, e për këtë arsye mendojnë se rregulli duhet rishikuar”, ka deklaruar zv/sekretari i përgjithshëm i UEFA-s, i cili ka shtuar se do ta bëjnë këtë pasi “Logjika është se futbolli po ndryshon dhe pesha e rrjetave të shënuar jashtë shtëpie nuk ka të njëjtën peshë si vite më parë kur u prezantua rregulli”.

 


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas