Kronika

Ndjekje nga policia dhe të shtëna me armë zjarri, arrestohet banda e shqiptarëve, 1 i plagosur
               Publikuar në : 17:51 - 23/08/18 |
mapo.al

Katër shqiptarë të moshës mes 22 dhe 34 vjeç, janë arrestuar nga policia italiane në Caivano mbrëmjen e djeshme, pasi kryen një vjedhje në një banesë.


Gjatë operacionit të kryer nga policia e Caserta që u karakterizua nga një ndjekje, një nga shqiptaret mbeti i plagosur në këmbë nga një plumb që u qëllua nga një efekriv policie.

Edhe një agjent policie ka mbetur i plagosur pasi shqiptarët, në tentativë për tu larguar, i kanë shtypur këmbën me makinë.

Siç raportojnë mediat italiane, të arrestuarit janë: Meritan Tasha 22 vjeç, Kostandin Cera 34 vjeç, Mensur Daci 33 vjeç dhe Adem Bodini 27 vjeç. Sipas të njëjtave burime: të katërt ishin pa leje qëndrimi të rregullt në Itali dhe me precedentë të mëparshëm penalë në këtë shtet, për vepra kundër pronës.

IMG-20180822-WA00211-

Shqiptarët lëviznin me një “Alfa 147”, që u ndoq nga policia për disa kilometra. Në një moment, shqiptarët braktisën makinën dhe një prej tyre qëlloi me armë zjarri ndaj një efektivi policie. Ky i fundit u kundërpërgjigj duke e plagosur.

DSC_3173-

Në një tjetër episod gjatë ndjekjes, teksa tentonin të largoheshin me makinë, shqiptarët lëndojë një tjetër efektiv policie.

Në fund, 4 shqiptarët u arrestuan, ndërsa në makinën tip “Alfa Romeo” u gjetën mallra të vjedhura.

DSC_3175-

IMG-20180823-WA0003IMG-20180823-WA0002IMG-20180823-WA0001


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas