Sport

Ndëshkohet Arabia Saudite, Salah kalon në avantazh Egjiptin


               Publikuar në : 16:31 - 25/06/18 |
mapo.al

Po luhet një nga 2 ndeshjet e fundit të “Grupit A” të Botërorit mes Arabisë Saudite dhe Egjiptit.


Egjipti ka kaluar në avantazh ndaj arabëve, me një gol të Salah në minutën e ’22-të dhe 1-0.

Komenti i ndeshjes

1′ Ka nisur takimi

Në të njëjtën orë me Uruguai-Rusi do të luhet edhe sfida tjetër e Grupit A, Arabia Saudite-Egjipt.

Të dy skuadrat nuk kanë mundur të grumbullojnë asnjë pikë në dy ndeshjet e para, ndaj sot synimi i vetëm është për të mbyllur pozitivisht Botërorin.

Edhe pse një ndeshje pa shumë rëndësi Egjipti ka vendosur të luajë nga minuta e parë me Mohamed Salah.

Formacionet zyrtare

Capture

(e.k/BalkanWeb)


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas