Kryesore

Ndahet nga jeta ish-ministri i Mbrojtjes, Luan Hajdaraga

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:14 - 30/07/18 |
mapo.al

Pas shumë problemeve me shëndetin gjatë këtij viti, raportohet se ish-ministri i Mbrojtjes, Luan Hajdaraga është ndarë nga jeta.


Lajmin e bën të ditur News24.


Hajdaraga ishte 69 vjeç.


Ai ka qenë për disa vite dhe deputet i PS-së.


Në muajin mars të këtij viti, Hajdaraga pësoi një ishemi në tru dhe gjendja e tij u paraqit mjaft kritike.

Pas kësaj ai u dërgua për kurim në Turqi.

Mesa duket, pavarësisht nga përpjekjet e mjekëve, ata nuk ia kanë dalë për ta mbajtur në jetë.

Mësohet se Hajdaraga ndërroi jetë sot në QSUT.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas