Kryesore

Ndahet nga jeta ish-ministri i Mbrojtjes, Luan Hajdaraga

Pas shumë problemeve me shëndetin gjatë këtij viti, raportohet se ish-ministri i Mbrojtjes, Luan Hajdaraga është ndarë nga jeta.


Lajmin e bën të ditur News24.

Hajdaraga ishte 69 vjeç.

Ai ka qenë për disa vite dhe deputet i PS-së.

Në muajin mars të këtij viti, Hajdaraga pësoi një ishemi në tru dhe gjendja e tij u paraqit mjaft kritike.

Pas kësaj ai u dërgua për kurim në Turqi.

Mesa duket, pavarësisht nga përpjekjet e mjekëve, ata nuk ia kanë dalë për ta mbajtur në jetë.

Mësohet se Hajdaraga ndërroi jetë sot në QSUT.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas