Aktualitet

Ndahet nga jeta ish-bashkëshorti i deputetes shqiptare, mesazhi i ndjerë i vëllait
               Publikuar në : 13:30 - 06/05/18 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë ish-bashkëshorti i Ermira Mehmetit, Shenoll Devaja.


Ai një kohë ka qenë diplomat i Maqedonisë në Shqipëri, ndërsa ka qenë i punësuar në ministrinë e Jashtme të Maqedonisë.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur vëllai i tij, Shpend Devaja, bashkëshort i Teuta Arifit.

“Të nderuar miq, ju njoftoj se sonte ndërroi jetë vllau im i dashur dhe i respektuar Shenoll Devaja. Allahu xh.sh. e shpërbleftë me xhehnet.

Varrimi bëhet nesër pas namazit te ikindisë. Nisja bëhet nga xhamia e re në Çair-Shkup”,- ka shkruar Shpend Devaja.

Shenoll Devaja ka qenë i martuar me Ermira Mehmetin, me të cilën kanë një djalë. Tani disa vite ata ishin të divorcuar./Express/


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas