Kryesore

NATO stërvitje të përbashkët me anijet shqiptare në Vlorë


               Publikuar në : 22:56 - 26/08/18 |
mapo.al

SNMCMG2 (Grupi 2 i Gatshëm i Kundërzbulimit të NATO-s), Forca e NATO-s për Veprim të Shpejtë në Kundërpërgjigje ndaj Minave, zhvilloi këtë javë stërvitje me Flotën Ushtarake shqiptare në Vlorë.


Në faqen zyrtare të Ambasadës së SHBA-së në Tiranë janë publikuar foto nga stërvitja e përbashkët.

Ndërsa komandanti i SNMCMG2 është shprehur: “Shumë faleminderit për pritjen e ngrohtë në Vlorë. Ishte një vizitë e shkëlqyer dhe e suksesshme në det me flotën ushtarake shqiptare. Faleminderit për kohën e bukur që kaluam me miqtë tanë të ALS Butrinti dhe ALS Orikum”.

<
>
39957082_10155804118310838_3384633739068833792_n 40019636_10155804118285838_4071168859581710336_n 40051410_10155804118230838_7142439847704133632_n 40063690_10155804118110838_8780014747710914560_n 40019636_10155804118285838_4071168859581710336_n

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas