Aktualitet

“Naftën firmës ruso-serbe, detin Greqisë”, Paloka thirrje shqiptarëve: Hapni sytë sa nuk është vonë


               Publikuar në : 09:30 - 09/06/18 |
mapo.al

Nënkryetari i Partisë Demokratike, deputeti Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po i jep naftën shqiptare firmës ruso-serbe të Putinit dhe detin me gjithë zonën naftëmbajtëse Greqisë.


“I jep naften shqiptare, firmes ruso-serbe te Putinit, pasi ka akuzuar PD si te lidhur me ruset dhe ju ka vene trarin me pagese kosovareve.
I jep detin me gjithe zonen naftembajtese Greqise, pasi ka eliminuar krejtesisht Gjykaten Kushtetuese (keshtu askush nuk e pengon zbatimin e marreveshjes qe ka bere).
Veteofrohet per te kthyer vendin ne nje kamp te madh refugjatesh nga Siria dhe Afrika nderkohe qe ka cuar refugjate 400 mije shqiptare.
Shqiperia eshte damkosur si ishulli i krimit ne Evrope , ky akuzon opoziten se pengon integrimin pasi ka mbrojtur Tahirin e vazhdon te mbaj Xhafajn minister te brendshem. E nderkohe shqiptaret vazhdojne te vriten e vetevriten.
Cfare Hamzai? Cfare Esat Pashe? Ky eshte Edvin Rama. Hapni syte sa nuk eshte vone, nga Prishtina ne Tirane”, shkruan Paloka.

Paloka fb


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas