Kryesore

“Na lanë të digjemi si minj”, dëshmia rrënqethëse e gruas që i shpëtoi zjarrit në Athinë


               Publikuar në : 22:03 - 25/07/18 |
mapo.al

“Na lanë të digjemi si minj”, kështu e përshkruan situatën nga zjarri një banore e Matit në Athinë.


Në një intervistë për televizionin grek Skai ajo bën përgjegjës autoritetet kompetente të cilat nuk u gjendën pranë dhe nuk kishin një plan për shpëtimin e banorëve.

“Koordinim i vetëm ishte patrulla e ushtrisë. Nuk kishte asnjë plan, na izoluan. Kam bërë shtatë orë për të parë fëmijët e mi. Ne ishim në det dhe po mbyteshim. Na lanë të digjeshim si minj”.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas