Kronika

“Na jep çfarë ke ose shkon keq për ty!” Arrestohet adoleshenti shqiptar dhe shokët gangsterë

               Publikuar në : 18:31 - 30/05/18 |
mapo.al

Policia italiane është hasur me një rast të bulizmit, por ndryshe nga rastet kur fenomeni mbetet në trajtat e kërcënimit psikologjik, në rastin në fjalë situata ka degraduar në nivele më të rënda.


Ngjarja ka ndodhur në Reggio Emilia dhe policia është detyruar të arrestojë 3 adoleshentë, një shqiptar, një nigerian e një italian. Grupi i gangsterëve ndalonte njerëz në rrugë dhe u kërkonte paratë, celularët apo gjithçka të vlefshme e që mund të shitej. Shqiptari me “grupin” kanë ndaluar një adoleshent dhe i kanë kërkuar “gjithçka”.

Djalin e kanë vjedhur, por fill pas ngjarjes ai ka lajmëruar policinë e cila më tutje ka arritur të kapë adoleshentët.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas