Kryesore

Mungon opozita, Kuvendi “shtyn” magjistraturën dhe Kodin Rrugor
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:40 - 06/09/18 |
mapo.al

Vetëm me votat mazhorancës dhe në mungesë të opozitës, Kuvendi arriti të miratojë sot vetëm aktin normativ“Për disa ndryshime në ligjin “Për buxhetin e vitit 2018”. Ndërkohë, dy projektligjet e mbarura nga sesioni i kaluar për votim; Projektligji “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin “Për statusin egjyqtarëve dhe prokurorëve” si dhe projektligji “Për një ndryshim dhe shtesë në ligjin “Kodi Rrugor i Republikës së Shqipërisë”, të ndryshuar” janëe shtyre sërish për votim.


Të dy projektligjet sa më sipër kërkojnë shumicën e 3/5 të deputetëve gjë që sot Kuvendi nuk i ka.


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas