KMR

Mund ta pësojmë të gjithë! Bëni kujdes nga kurthi më i ri që hajdutët bëjnë me makinat…
               Publikuar në : 18:12 - 25/09/18 |
mapo.al

Hajdutët janë shtuar shumë dhe së fundmi po përpiqen të përfitojnë edhe nga makinat nëpërmjet disa trukeve të reja në treg.


Rasti konkret është një metodë jo e sofistikuar, por e mirë menduar dhe shpeshherë mjaft efektive.

Hajdutët turq kanë shpikur një metodë të re për të grabitur shoferët e automjeteve.

Rasti më i fundit ka ndodhur pranë një banke të nivelit të dytë në qytetin Adiyaman të Turqisë.

Një biznesmen sapo ishte duke i hipur makinës, kur vuri re se goma e pasme i ishte çarë

Një moment, atij i afrohet edhe person duke i premtuar se do ta ndihmonte.

Ndërkohë që ky e shpërqendronte duke e pyetur, tre persona të tjera hapën derën e makinës duke i marrë prej aty çantën me disa mijëra euro, çeqe dhe ar.

Pasi konstatoi se shokët i morën çantën, hajduti që iu afrua sikur do ta ndihmonte, bëri sikur po i ndiqte ata ndërkohë që u largua me vrap.

Në fund biznesmeni kuptoi gjithçka, megjithatë çanta nuk është gjetur ende.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas