KMR

Mugabe iku, por shihni fëmijët e pasur të Zimbabves

Presidenti jetëgjatë i Zimbabves, Robert Mugabe më në fund duket se ka pranuar të lirojë postin e tij.

Por edhe pse 93-vjeçari ka pranuar të largohet, sërish gjasat që vendi i varfër ta marrë veten, duken të largëta.Në vend të tij mund të vijë një i ngjashëm, raportojnë mediat perëndimore.

Por ndërsa Zimbabvet janë kthyer në qendër të vëmendjes botërore, shihni se si jetojnë pasanikët e rinj të këtij vendi afrikan.

Fotot janë postuar nga “Rich Kids of Zimbabwe”.

Festa dhe shpenzime pa fund, duket se është edhe motoja e fëmijëve të pasur të Zimbabves, teksa postojnë në rrjetet sociale foto personale për të shfaqur luksin ku jetojnë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas