KMR

Mugabe iku, por shihni fëmijët e pasur të Zimbabves
               Publikuar në : 15:45 - 25/11/17 |
mapo.al

Presidenti jetëgjatë i Zimbabves, Robert Mugabe më në fund duket se ka pranuar të lirojë postin e tij.


Por edhe pse 93-vjeçari ka pranuar të largohet, sërish gjasat që vendi i varfër ta marrë veten, duken të largëta.

Në vend të tij mund të vijë një i ngjashëm, raportojnë mediat perëndimore.

Por ndërsa Zimbabvet janë kthyer në qendër të vëmendjes botërore, shihni se si jetojnë pasanikët e rinj të këtij vendi afrikan.

Fotot janë postuar nga “Rich Kids of Zimbabwe”.

Festa dhe shpenzime pa fund, duket se është edhe motoja e fëmijëve të pasur të Zimbabves, teksa postojnë në rrjetet sociale foto personale për të shfaqur luksin ku jetojnë.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas