Kryesore

Moti sot, sërish lajme të këqija… pasditja me furtunë


               Publikuar në : 08:03 - 06/05/18 |
mapo.al

Moti vijon me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të herë pas hershëm në pjesën më të madhe të vendit.


Pasditja sjell intensifikim të përkohshëm të shirave në të gjithë territorin deri në mbrëmje kur shirat do jenë të dobët në zona të izoluara.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit në gjithë vendin por mesdita sjell rritje të lehtë të temperaturave në Qendër dhe Jug të vendit.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas