Aktualitet

Moti sot, 27 gusht 2018… fillimi i javës, me reshje shiu dhe temperatura në rënie
               Publikuar në : 08:05 - 27/08/18 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga një qëndër me presion të ulët atmosferik  të pozicionuar në gadishullin Apenin e cila do të kushtëzojë  në vendin tonë dhe Kosovë mot me rreshje shiu.


Fillimi i javës dt 27 Gusht moti  do të mbetet i paqëndrueshëm  me rreshje shiu në  formën rrebesheve dhe stuhive të izolura.

Era do të jetë me drejtim Veriprëndim (NW)  me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës  4 lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të jenë në rënie. të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         12/24°C
Zonat e  ulëta           20/30°C
Zonat  bregdetare    20/29°C


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas