Kryesore

Moti me të papritura, ja çfarë do të ndodhë në fundjavë


               Publikuar në : 19:23 - 16/08/18 |
mapo.al

Duket se reshjet e shiut do të vijojnë edhe nesër e pasnesër.  Sipas IGJEUM, priten reshje në të gjitha qarqet, reshje mesatare, deri lokalisht intensive në qarqet Kukës dhe Dibër, dhe të dobëta deri në mesatare në qarqet e tjera.


Sot pasdite (e enjte, dt.16) dhe nesër (e premte, dt.17) priten reshje në të gjitha qarqet. Reshjet pritet të jenë mesatare, deri lokalist intensive në qarqet Kukës dhe Dibër, dhe të dobëta deri në mesatare në qarqet e tjera (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona shumë të vogla të çdo qarku mund të ketë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më të mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.17) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 31 °C

në vendet e ulëta: 19 / 32 °C

në vendet malore: 13 / 25 ° C

Image


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas