Aktualitet

Moti/ E diela me reshje të shkurtra, por do të rriten temperaturat


               Publikuar në : 07:44 - 20/05/18 |
mapo.al

Dita e diel, mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e mesditës kur pritet fuqizim i vranësirave në pjesën më të madhe të vendit duke sjellë në zonat juglindore dhe lindore shira afatshkurtër.


Gjatë fundjavës, bregdeti dhe pjesa më e madhe e zonave të ulëta dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë së shtunës ndrsa rritje të ndjeshme sjell mesdita e së dielës në të gjithë territorin kur pritet maksimumi mbi 29°C.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas