Aktualitet, Kryesore

Moti/ E diela me reshje të shkurtra, por do të rriten temperaturat

Dita e diel, mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e mesditës kur pritet fuqizim i vranësirave në pjesën më të madhe të vendit duke sjellë në zonat juglindore dhe lindore shira afatshkurtër.


Gjatë fundjavës, bregdeti dhe pjesa më e madhe e zonave të ulëta dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë së shtunës ndrsa rritje të ndjeshme sjell mesdita e së dielës në të gjithë territorin kur pritet maksimumi mbi 29°C.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas