Shëndeti

Mos përdorni më ilaçe! Ja si t’i thoni njëherë e mirë lamtumirë anemisë


               Publikuar në : 18:44 - 21/08/18 |
mapo.al

Ky lëng magjik është i pasur me hekur dhe përgatitet për më pak se dy minuta.


Nëse vuani nga mungesa e hekurit dhe jeni anemikë, atëherë pini çdo ditë këtë pije shëruese dhe ndihmoni trupit tuaj me dozën ditore shëndetësore!

Përbërësit:

– 2 dardha,

– ½ filxhani spinaq,

– ½ filxhani sallatë të gjelbër,

– një grusht i vogël majdanoz,

– 1 limetë,

– 2-3 fletë herba

Përgatitja:

Lani pemët dhe perimet, limetës qërojani lëvoren. Të gjithë përbërësit bluani në mikser dhe kulloni.

Anemia është një ndër çrregullimet më të shpeshta të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjakut në organizmin e njeriut.

Simptomat janë: lodhje, gulçim, marramendje, dhimbje koke, zbehje e fytyrës.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas