KMR

Mos kini turp! Kjo është një hile për t’u përdorur në marrëdhëniet intime

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:24 - 11/06/18 |
mapo.al

Ne kemi folur tashmë për disa nga “truket” që mund të jenë shumë të dobishme gjatë takimeve intime me partnerin tuaj, por shkenca gjithashtu mund të japë këshilla të shkëlqyera në bazë të studimeve. Pra, mos bini në rutinë, gjithmonë përpiquni të eksperimentoni me gjëra të reja dhe ky është një truk shkencor për ta arritur këtë.


Edhe pse zakonisht takimet intime nuk planifikohen për shkak se magjia e momentit mund të humbasë, një studim nga Universiteti i Torontos, Kanada, ka treguar se truku për të mbajtur gjallë flakën e dashurisë në çifte është, për ironi, plani.


Ai jep shumë rezultate pozitive.
Studiuesit që kryen studimin treguan se burimi i lumturisë në shtrat është të planifikohet gjetja e një hapësirë ku të dy kanë kohë dhe janë në një mjedis të qetë dhe pa shqetësime të jashtme.
Ky moment do të shërbejë për të kujtuar kohët e lumtura, të eksperimentojmë me trupat tuaj, të njohin njëri-tjetrin më thellë në çështjet e shijes intime.


Kjo teknikë njihet si “seks pozitiv” dhe mund të sigurojë kënaqësi më shumë se sa mendoni.
Pjesëmarrësit e studimit zbuluan se pas aplikimit të kësaj metode, jeta e tyre intime u përmirësua ndjeshëm në vetëm shtatë ditëEtiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas